Březen 2017

#15BESTSong - Píšem si svůj sen

22. března 2017 v 16:00 | Kačí |  BestSong
Ahoj

Dneska tady pro vás mám písničku , kterou jsem si zamilovala během 1.poslechu. Moc často se mi to nestává.

Pavel Callta ft. Leoš Mareš - Píšem si svůj sen

Písničky od Pavla mám docela ráda, ale nikdy pro mě nejsou tím co mě naplní. Ale tahle mně neuvěřitelným způsobem oslovila. Myslím, že je to hlavně tím že tam zpívá Leoš Mareš. Jeho hlas se mi vždycky líbil a tu část kterou tam zpívá mám nejradši. Takže tady jí máte :


V celém článku najdete text písničky :D

Harry Potter a Prokleté dítě

19. března 2017 v 11:32 | Kačí |  Knihy
Ahojky

Dneska jsem tady s 1.knížkou z knižní výzvy.

Březen - Harry Potter a Prokleté dítě


Kudy jsem chodila , všude jsem poslouchala jak je tahle knížka příšerná , protože ji nenapsala Rowlingová. I přes ty všechny negativní ohlasy jsem se nenechala odradit. Ale nejdřív jsem si chtěla přečíst předchozí pottrovské knihy. Trvalo to dva měsíce a nemohla jsem se dočkat až si prokletý dítě přečtu. A byla jsem nadšená. Věděla jsem , že se mi to bude líbit už od doby kdy jsem si zamilovala pottrovský knihy.Spoustu lidí odradilo to , že je kniha napsaná jako scénář a taky to že ji nenapsala J.K.Rowlingová. Já jsem s tím žádný problém neměla. Prostě to beru jako trochu netradiční pokračování. Díky formátu ve ktrerém je kniha napsaná , je to velmi oddechová četba, která vás upoutá. Bohužel díky tomu že je psaná ve scénáři , přečtete jí poměrně rychle ( já ji měla přečtenou za 2 odpoledne)

Co se týká děje úplně tady nechci dávat spoilery, protože mně osobně spoilery strašně vadí. Konec konců můžete si je najít kdekoliv jinde :D

V knížce se nehorázným způsobem skáče časem, ale děj opravdu stojí za to. Už několikrát jsem kamarádkám vyprávěla celej ten děj a musim říct , že jsem se do toho slušně zamotávala. /SPOILER --/ Ono vyprávět že se 6x vrátili do minulosti a pokaždý tim nějak jinak změnili přítomnost není úplně snadný :D

Knihu jsem si zamilovala úplně na maximum , takže moje hodnocení je :


Knižní výzva

15. března 2017 v 16:00 | Kačí |  Knihy
Ahoj
Docela dlouho jsem přemýšlela jestli do té výzvy půjdu nebo ne. Úplně nechci číst z donucení ale přeci jenom čtení pro mě hodně znamená. Před rokem jsem čtení považovala za něco čemu nikdy nepropadnu . Pak jsem si ale přečetla knížku : Harry Potter a Filmová kouzla ( 2.doplněné vydání ) . Knížka je na čtení velmi lehká , ale hlavně je plná zajímavostí pro lidi kterým se líbí Harry Potter. Mně se nikdy tyhle filmy moc nelíbily , ale hlavně proto že jsem spoustě věcí nerozuměla . Filmový kouzla mě akorát utvrdily v tom že si chci Harryho Pottera přečíst. Kámen mudrců jsem začala číst někdy v prosinci a byla jsem strašně překvapená protože jsem ho měla za 4 dny přečtený . Hnalo mě to , že se dozvím něco navíc. Stejně to bylo i s ostatními díly. Problém jsem začala mít u PRINCE DVOJÍ KRVE , kdy začalo docela dost lidí umírat . Což pro mě byla velká překážka , protože to pro mě bylo docela dost těžký. Ale překousla jsem to a knížky jsem dočetla . Hodně věcem ted rozumim a vim víc než je ve filmu .
A ted jsem se rozhodla , že bych chtěla přečíst alespoň jednu knížku za měsíc a podělit se o to s vámi. Klasiku Harryho Pottera sem psát nebudu , protože prakticky hlavní děj znáte. Takže až přečtu něco dalšího určitě se vám ozvu .Knihy , které bych si chtěla přečíst :

Bajky Barda Beedleho
Fantastická zvířata a kde je najít
Famfrpál v průběhu věků
Roštěnka
Hřebec
Samec
Poslední výkřik
Dopisy na konec světa
Dívka ve vlaku
Dívka v ledu
Čáry života

4 Absolutní bláboly o tom jak to chodí na SŠ

12. března 2017 v 12:00 | Kačí |  Story of my life
Ahojky
Dneska jsem zrovna přemýšlela jaké to bylo před příjímačkama. Nemůžu uvěřit že už je to rok. Nicméně jsem si uvědomila , že nám nakukali spoustu věcí , který vůbec nebyly pravda.

Pro upřesnění : a) hlásila jsem se na OA a na Isšte
b) vysvědčení , která se započítavala do bodů jsem měla vždy s vyznamenáním1) V přijímačkách bude tohle a tamto ...
- Abych pravdu řekla , na příjimačky jsem se neučila. Zopakovala jsem si jen převody , protože jsem věděla že v těch pokulhávam. Ale nějaká další příprava , doučování nebo něco podobnýho vůbec nepřicházelo v úvahu . Že bych si byla jistá se říct nedá , ale přišlo mi to jako zbytečný vyhazování peněz. A protože jsem se nehlásila na gympl nějak jsem to nehrotila . Dobře jsem udělala . V matice bylo to co jsme normálně probírali a čeština - klasika s tou jsem nikdy neměla problém .

2) Na SŠ se vám učitelé nebudou věnovat jako na základce , nikdo nebude brát ohledy na to že jste chyběli , nebo že máte nerozhodnou známku .
- Další blábol
95% učitelů , když se jim omluvíte že jste chyběli , prostě vás tu hodinu nechají bejt. 100% učitelů zkouší při nerozhodný známce. Dokonce někteří z nich berou nerozhodně od 0,4 do 0,7 což je super šance na to si něco opravit.

3) Učitelům stačí 2 známky , a většinou na základě toho známku uzavřou
- ze všech předmětů máme známek docela dost . 2 známky máme akorát z tělocviku

4) Testy vám nikdo na SŠ hlásit nebude.
- Tohle je asi ten nejvíc největší blábol , kterej nám vtloukali do hlavy snad všichni na základce. Pravda je taková , že nám všechny testy hlásí . Někteří učitelé dokonce i měsíce dopředu.

Na střední škole panuje svoboda . Škola je na čipy, takže můžete bejt ve škole od 7:oo do 17:00 kdekoliv. V případě dojíždění to je určitě výhoda. Neustále něco odpadá , o volných hodinách můžeme být v bufetu nebo kdekoliv jinde.
Učitele si všímají svých věci a vy si prakticky můžete dělat co chcete . Manipulovat svobodně s topením i s oknem. Možná se vám to zdá jako blbost , ale otevřít si okno když je vám horko - svoboda . Co se týká úkolů máme tak 1 týdně . Testy se dají zvládat a všechno je na pohodu (mluvím ted za střední odborné školy).
Takže všichni kdo ted budete psát příjmačky , zvládnete to . A střední školu berte jako příležitost k novému začátku . Ten start je hroznej , nový prostředí a nový lidi , ale neni to úplně tak k zahození :D
Tak se mějte hezky .... PAC A PUSU